Co zwiedzić na Gran Canarii w 3 dni?

Jest jedną z piękniejszych Wysp Kanaryjskich. Niezwykły klimat, kulturowa mieszanka, niesamowite okoliczności przyrody – wszystko to opisują przewodniki, zachęcając do wizyty. Co jednak zwiedzić, będąc tu zaledwie na kilka dni? Jakie atrakcje warto rozważyć, wybierając się na Gran Canarię? Zobacz i zaplanuj swój pobyt!

Zwiedzanie wyspy – przyrodnicze atrakcje

Zacznijmy od tego: Gran Canaria to wyjątkowa pod względem klimatycznym i krajobrazowym wyspa. Obok ciekawych formacji skalnych zobaczysz tutaj wydmy. Pustynny widok przechodzi płynnie w piękną, nadmorską plażę. A do tego wszystkiego podziwiać możesz bujne gaje oliwne czy urodzajne pola w kalderze… Co zwiedzić? Ze swojej strony na pewno polecamy:

  • wizytę na piaskowych wydmach, zlokalizowanych w Maspalomas – gdzie można przyjrzeć się, jak przebiega ich formowanie i poczuć się niczym na afrykańskiej pustyni,
  • wycieczkę trekkingową na Roque Nublo, czyli wyróżniający się punkt wyspy – wulkaniczny nek, wznoszący się 1813 m n.p.m.,
  • spacer po ogrodzie botanicznym Canario Viera y Clavijo, położonym nieopodal Las Palmas,
  • Caldera de Bandama – wulkaniczny krater, w którym można podziwiać ciekawą roślinność objętą rezerwatem,
  • El Roque – malowniczy cypel, na którym warto się zrelaksować przy dźwięku fal i szumu morza.

Oczywiście to tylko krótki, kilkupunktowy przewodnik po wybranych atrakcjach. Gran Canaria ma do zaoferowania dużo więcej – liczne łatwiejsze i trudniejsze szlaki trekkingowe, punkty widokowe i malownicze, bajkowe plaże. O tych ostatnich wspomnimy na końcu!

Poznaj urok kanaryjskich miast i miasteczek

Obok dostrzegalnej na tej wyspie mieszanki wpływów różnych kultur – afrykańskiej, hiszpańskiej i innych – nie sposób przejść obojętnie. Dlatego zwiedzanie nie może obyć się bez wizyty w którejś z przepięknych, malowniczych miejscowości. Wato zacząć od stolicy.

Las Palmas de Gran Canaria

Obowiązkowym punktem podczas 3-dniowej wyprawy jest Vegueta. To tutejsze stare miasto, żyjące niemal o każdej porze dnia i nocy. Co zwiedzić? Już sam spacer jego malowniczymi uliczkami pozwala podziwiać prawdziwe perełki architektury i specyficzne jej detale. Fontanny, palmy, place… Podczas wycieczki warto usiąść też w przytulnej kawiarence i skosztować kawy bądź lokalnych przysmaków. Zalecamy również zobaczenie Katedry św. Anny i Domu Kolumba.

Teror – urokliwe miasteczko w centrum wyspy

Ta niezwykle piękna miejscowość jest duchowym centrum mieszkańców. Tutaj odbywają się pielgrzymki ku czci patronki – Matki Boskiej Sosnowej. Zwiedzanie niesie za sobą wspaniałe doznania estetyczne. Architektura, charakterystyczna dla Wysp Kanaryjskich, jest tutaj bardzo dobrze utrzymana. Barwne fasady niskich, gęsto ulokowanych budynków na starówce robią wrażenie. Warto przyjrzeć się szczególnie drewnianym, uroczym balkonom. A zgłodniałym po dłuższym wędrowaniu zalecamy spacer pod klasztor cystersów, gdzie siostry wypiekają wyśmienite ciastka!

Jeśli chodzi o inne miasta, gdy czas pozwoli, warto zahaczyć o Fatagę czy Puerto de Mogán. Niejeden przewodnik zachęca do ich zobaczenia – nie bez powodu!

Znajdź chwilę na relaks i plażowanie

Trzy doby pobytu na tej wyspie to niewiele. Opłaca się jednak wygospodarować choćby pół dnia na wypoczynek na jednej z tutejszych plaż. Według niejednego źródła najładniejsza z nich to Las Canteras – długa, piaszczysta, miejska plaża w Las Palmas. Bywa na niej tłoczno, ale wszystko zależy od pogody. Chmury czasem lubią zasnuć nad nią niebo, więc polecamy wybrać się tam w słoneczny dzień.

Przy okazji zwiedzania wydm w Maspalomas warto zejść do Playa de Meloneras. Ciemny piasek, ciepła woda i zdecydowanie mniej osób, niż na znanych, turystycznych plażach – to zdecydowanie zachęca. Gdy zatem podczas 3-dniowej wyprawy zechcesz się zrelaksować przy szumie fal, to miejsce będzie idealne.

Gotowy do podróży?

Jeżeli chodzi o turystyczne atrakcje, na Gran Canarii nie ma szans się nudzić. Kilka dni to zdecydowanie za mało, aby dostrzec wszelkie walory wyspy. To jednak wystarczająco czasu, aby zakosztować tutejszej przyrody, architektury, a przy okazji wypocząć nad wodą. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie dla Ciebie łatwiejsze! Baw się dobrze!

Na pytanie co zwiedzić na Gran Canarii odpowie Wam wycieczka lokalna Gran Canaria Maxxx z SimonTours.pl