Gran Canaria – jak połączyć odpoczynek z aktywnym zwiedzaniem?

Wiele osób kojarzy wakacje tylko ze słodkim lenistwem. Jednak wyjeżdżając w nowe, pełne życia i kuszących widoków miejsce, nie sposób spędzić całego pobytu na plaży i zignorować możliwości przeżycia wielu ciekawych przygód. Na szczęście, Gran Canaria oferuje tyel atrakcji, że przy dobrej organizacji można połączyć aktywne zwiedzanie wyspy z błogim odpoczynkiem. Kluczowy jest tutaj przewodnik po Gran Canarii i jego praktyczna wiedza. Jeśli planujesz wizytę na Wyspach Kanaryjskich, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Ile czasu spędzić na Gran Canarii?

To kwestia indywidualna, ale na wyspie jest tyle atrakcji, że nie sposób się nudzić. Tym bardziej przy pięknej pogodzie, którą warto wykorzystać na plażowanie. Możemy więc z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że im więcej dni tu spędzisz, tym lepiej! Zwiedzanie Gran Canarii można zaliczyć w kilka dni, jednak jeśli nie chcesz niczego przegapić, tydzień to absolutne minimum. W przypadku chęci połączenia aktywnej eksploracji tej części archipelagu Wysp Kanaryjskich oraz słodkiego leniuchowania na plaży dobrym pomysłem jest zaplanowanie 2 tygodni na wakacje.

Niezwykła przyroda Gran Canarii

  1. Dunas de Maspalomas – rezerwat przyrody, gdzie wysokie wydmy sprawią, że poczujesz się jak na pustyni,
  2. Roque Nublo – imponujący 80-metrowy pomnik przyrody zlokalizowany w miejscowości Tejeda,
  3. Pilancones – rezerwat na terenie gminy San Bartolomé de Tirajana, który dostarczy Ci zapierających dech w piersiach widoków,
  4. Caldera de Bandama – naturalny rezerwat liczący nawet 5 miliardów lat historii,
  5. Ruta de la Plata – szlak trekkingowy w miejscu starożytnej drogi, dzięki któremu masz szansę obcowania z przyrodą w jej najlepszym wydaniu.

Zwiedzanie wyspy – o jakich miasteczkach pamiętać?

Słoneczna Gran Canaria to nie tylko zaskakująca przyroda, od której trudno oderwać wzrok. To również wielokulturowe miasteczka, które skłaniają do spacerów i zachwytów nad ich piękną architekturą. Jednym z bardziej malowniczych jest Puerto de Mogan. To romantyczne miejsce jest wypełnione kwiatami. W połączeniu z bielonymi budynkami turyści mają przed sobą naprawdę wyjątkowo estetyczny widok. W miasteczku znajduje się warty zobaczenia port jachtowy. Ponieważ w tym artykule doradzamy, jak połączyć zwiedzanie z odpoczynkiem, Puerto de Mogan to idealne miejsce, by zrealizować taki plan. Po godzinach spacerowania z przewodnikiem po tym urokliwym mieście można trafić na plażę i powygrzewać się na słońcu.

Plaże, w których się zakochasz

alownicze Wyspy Kanaryjskie, w tym Gran Canaria, oferują atrakcje zarówno dla miłośników aktywnych wyjazdów i zwiedzania, jak i tych, którzy nie pogardziliby leniwym odpoczynkiem na plaży. Dlatego pobyt w tym miejscu warto rozdzielić na te dwie formy spędzania czasu. Jeśli zmęczysz się chodzeniem po terenach górzystych i urokliwych miasteczkach, nie ma nic lepszego niż powygrzewanie się na słońcu. Na wyspie czeka na Ciebie aż 60 km plaż – o różnych odmianach – kamieniste, z idealnym, złotym lub brunatnym piaskiem. Jedną z najpiękniejszych jest Las Canteras. Warto zajrzeć również na Playa de Meloneras, która znajduje się w pobliżu wydm Dunas de Maspalomas. Na wspomnienie zasługuje także Playa Anfi del Mar.

Gran Canaria – przewodnik dla Ciebie!

Sprawdź ofertę wycieczek na SimonTours.pl i zwiedzaj z nami szlakiem Gran Canaria Maxxx