Zwiedzanie San Bartolomé de Tirajana z lokalnym przewodnikiem. Największa wyspa Gran Canarii.

Położone na Oceanie Atlantyckim Wyspy Kanaryjskie od lat uchodzą za jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w Europie. Chociaż większość turystów kieruje się do Las Palmas de Gran Canaria, w regionie tym są także inne najpiękniejsze miasta. Jednym z nich jest San Bartolomé de Tirajana. Zapraszamy Cię na krótką podróż po tym malowniczym zakątku Wysp Kanaryjskich. Dowiedz się, co warto zobaczyć na San Bartolomé de Tirajana i jakie atrakcje turystyczne znajdziesz w okolicy.

San Bartolomé de Tirajana – położenie

Uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc na Gran Canarii,urokliwe miasteczko San Bartolomé de Tirajana,znajduje się w południowej części wyspy. Stanowi prężnie rozwijający się ośrodek administracyjny, który warto odwiedzić nie tylko z uwagi na zapierające dech w piersiach widoki. Miłośnicy zabytków mogą tu zwiedzić między innymi XVIII-wieczny kościół św. Jakuba, natomiast wielbiciele gotowania i jedzenia zakosztować lokalnych specjałów w tutejszych barach oraz pubach. San Bartolomé de Tirajana podobnie jak pozostała część Gran Canarii zachęca turystów doskonałymi warunkami atmosferycznymi. Przez przeważającą większość czasu świeci tutaj słońce, a temperatura praktycznie nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Co warto zobaczyć w San Bartolomé de Tirajana?

Zanim rozpoczniesz zwiedzanie wyspy i San Bartolomé de Tirajana z przewodnikiem, musisz wiedzieć, że prowincja ta ma naprawdę wiele do zaoferowania pod kątem turystycznym. Lazurowa woda, nagrzany piasek oraz piękne zatoki to zdecydowanie nie wszystko. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno zwolennicy błogiego leniuchowania, jak i pasjonaci sportów wodnych. To właśnie w tym regionie znajdują się najpiękniejsze miejsca na Gran Canarii, do których należą przede wszystkim:

  • Playa del Inglés, która jest znana z szerokich piaszczystych plaż oraz ruchomych wydm – unikalne środowisko botaniczne, krajobrazowe oraz geomorfologiczne, jakim może poszczycić się ten region wyspy, nie występuje właściwie w żadnej innej części Archipelagu Kanaryjskiego,
  • Rezerwat Przyrody Pilancones słynący z rozległych kompleksów leśnych, przepięknych wąwozów oraz licznych roślin endemicznych znajdujących się pod ochroną. Idealne miejsce dla wszystkich, którzy pragną skryć się w cieniu i odpocząć od wakacyjnych rozrywek na plaży.
  • Maspalomas, który stanowi jeden z najstarszych ośrodków turystycznych gminy San Bartolomé de Tirajana. Warto tu zobaczyć między innymi liczącą ponad sześćdziesiąt metrów stuletnią latarnię morską El Faro de Maspalomas zaprojektowaną przez Juana León y Castillo.
  • Wykopalisko archeologiczne Punta Mujeres znajdujące się nad samym morzem. Można tu podziwiać jedyne w swoim rodzaju pozostałości nadmorskiej osady pochodzącej z okresu prehiszpańskiego, która została stworzona przez Guanczów, rdzennych mieszkańców Wysp Kanaryjskich.

Kiedy warto się wybrać do San Bartolomé de Tirajana?

Każdy przewodnik po Gran Canaria z całą pewnością przyzna, że ten region Wysp Kanaryjskich można odwiedzać praktycznie przez cały rok. Jeśli zależy Ci na plażowaniu w pełnym słońcu, przyjedź do San Bartolomé de Tirajana w okresie astronomicznego lata. W tym czasie napływa tu gorące powietrze tropikalne. Od października do kwietnia jest nieco chłodniej, ale raczej nie odnotowuje się temperatur poniżej 19 stopni Celsjusza. Największe ryzyko zachmurzenia i opadów na Gran Canarii zachodzi w styczniu oraz lutym.

Podsumowanie

Jak widzisz, Gran Canaria to nie tylko przepiękne plaże, ale także urzekające miasteczka, zabytki oraz inne ciekawe miejsca warte zobaczenia. Jeśli interesuje Cię polski przewodnik, który oprowadzi Cię po wszystkich najbardziej malowniczych zakątkach – odwiedź nasze licencjonowane biuro podróży SIMON TOURS (http://simontours.pl/). Dzięki nam poznasz nie tylko historię tego wyjątkowego regionu, ale także zaznajomisz się z lokalną kulturą, kuchnią oraz tradycjami. Nie czekaj, tylko już teraz zaplanuj swoje wymarzone wakacje i skorzystaj z wycieczek loklanych.