Moc atrakcji w jednym regionie. Zwiedzaj Gran Canarię z przewodnikiem!

Wybierasz się na urlop na Wyspy Kanaryjskie? Miejsca warte zobaczenia na Gran Canarii polecają się na wyprawy! Górskie szczyty, wulkaniczny krajobraz, rezerwaty pełne dzikich, rzadkich roślin i malownicze wydmy – to wszystko znajdziesz w rejonie San Bartolomé de Tirajana, do którego zabierze Cię teraz nasz przewodnik. Plecak, wygodne buty i dobry nastrój obowiązkowe. Gotowy? Ruszamy!

Co warto zobaczyć na San Bartolomé de Tirajana?

Dawna osada Guanczów, czyli aborygenów Gran Canarii, nazywana była Tunte. W jej miejscu, po przejęciu wysp przez chrześcijan, zbudowano istniejące do dziś miasto, położone na wysokości 850 m n.p.m. Otoczone zapierającymi dech w piersiach krajobrazami – San Bartolomé de Tirajana dostarcza turystom wielu atrakcji. Stanowi też ośrodek administracyjny prowincji o tej samej nazwie, zlokalizowanej na południu wyspy. W jej skład wchodzą różnorodne tereny – od słynnej, uwielbianej przez zwiedzających Playa de Ingles, przez rezerwat wydm i górskie pasma w północnej części. To zdecydowanie najpiękniejsze miejsca na Gran Canarii – przekonaj się!

Miasto wysoko w górach

Jeśli pragniesz malowniczych, zachwycających widoków, Twój przewodnik po Gran Canaria zabierze Cię do San Bartolomé de Tirajana.Wysokogórskie miasteczko pozwala odpocząć od uciążliwych temperatur na nizinach. Lokalne knajpki kuszą regionalnymi smakołykami – skorzystaj koniecznie z ich oferty w przerwie od zachwytów nad pejzażami. Odwiedź również XVII-wieczny kościół św. Bartłomieja, w którym można podziwiać drewniane sklepienia i rzeźby.

Wydmy Maspalomas

Jedno z tych miejsc, które są warte zobaczenia na Gran Canarii. Rozległe, piaszczyste wydmy lśnią w słońcu i zachwycają swym jasnym piaskiem. Zamknięte w rezerwacie chroniącym ten cenny region, są udostępniane turystom do zwiedzania. Mimo skąpej roślinności znajdziesz tam pozostałości palmowych gajów i gatunki chronione. Na podmokłej lagunie La Charca będziesz mieć okazję do obserwowania nadwodnych ptaków, które brodzą tam przy brzegach.

Rezerwat przyrody Pilancones

Lubisz bujną roślinność i aktywny wypoczynek? Podczas pobytu na Gran Canarii uwzględnij ten park jako jeden z punktów zwiedzania wyspy. Występują tam szlaki piesze, które poprowadzą Cię stokami pośród rzadkich roślin. Egzotyczne lasy obfitują w nieznane nam gatunki ptaków. Głębokie wąwozy zapewniają niesamowite widoki, które chciałoby się chłonąć całym ciałem. Godziny spędzone na górskiej wędrówce odwdzięczą się lepszą kondycją. To dobra okazja, by spalić wszystkie kalorie przyswojone w regionalnych knajpkach.

Nocne życie na Playa de Ingles

Dla amatorów nowych smaków ta obfitująca w bary, restauracje i kluby plaża będzie idealnym punktem do spędzania wieczorów. Nocne widoki na światła Playa de Ingles możesz podziwiać z długiego deptaku – to wersja dla osób stroniących od dyskotek. Tym nastawionym na rozrywkę polecamy to miejsce na tańce do białego rana, próbowanie lokalnych przysmaków i drinków z egzotycznymi owocami. Ta część San Bartolomé de Tirajana to pełen życia i dobrej zabawy kurort. Jeśli wolisz bardziej kameralne klimaty, znajdziesz swoją przystań w Maspalomas.

Mundo Aborigen

Ciekawi Cię, jak dawni mieszkańcy żyli na wyspie przed wiekami? Zajrzyj do parku rozrywki, który pokazuje kulturę Guanczów i ich codzienne zmagania. To muzeum, w którym nie będą nudzić się nawet dzieci. Zanurz się w klimacie Wysp Kanaryjskich!

Gran Canaria  przewodnik pokaże Ci jej urok

Nie da się pokazać wszystkich zakamarków wyspy podczas jednorazowego zwiedzania. Ogromna różnorodność krajobrazu i przyrody dostarcza moc wrażeń – nawet jedna prowincja, jak San Bartolomé de Tirajana, oferuje całe mnóstwo wspaniałości. Korzystając z naszego przewodnika, możesz mieć pewność, że zobaczysz najpiękniejsze miejsca na Gran Canarii, zaliczając ekscytujące wycieczki jedna za drugą. Wybierz trasę, która najbardziej Ci odpowiada lub ustal indywidualny plan, by trafić na atrakcje, jakie Cię interesują. Zapewniamy, że zapragniesz tu wrócić! Czeka na Ciebie polskie biuro podróży Simon Tour i wycieczki fakultatywne po Gran Canarii.