Gran Canaria – miejsca warte zobaczenia!

Urlop coraz bliżej, a Ty nadal nie możesz zdecydować, którą destynację wybrać? A może już wiesz, że Gran Canaria to Twój cel, ale szukasz inspiracji do zwiedzania? Przeczytaj o tym, jak wyglądają wycieczki z przewodnikiem i odnajdź miejsca, w które warto zawitać. Wyspy Kanaryjskie to nie tylko piękne plaże i wulkaniczny krajobraz. Wykorzystaj swój pobyt maksymalnie zgodnie z listą, którą zatytułówaliśmy Gran Canaria miejsca warte zobaczenia.

Ta hiszpańska wyspa, leżąca u brzegów północno-zachodniej Afryki, robi wrażenie o każdej porze roku. Skaliste góry, urokliwe portowe miasteczka i plantacje egzotycznych roślin zachęcają do zatrzymywania się co chwilę. Gran Canaria jest tak bogata w miejsca warte zobaczenia, że trudno tutaj jedynie leżeć na przyhotelowej plaży. Moc atrakcji sprawia, że turyści często nie wiedzą, co wybrać i nie do końca potrafią odnaleźć się w natłoku informacji. Wypożyczony samochód to nie wszystko — potrzebny jest jeszcze dobry plan. Gdzie szukać inspiracji? Sprawdź!

Gran Canaria miejca warte zobaczenia – dokąd zabierze Cię przewodnik?

Jeśli i Ty czujesz dezorientację, zdecyduj się na pomoc przewodnika. Osoba uprawniona do oprowadzania po wyspie najlepiej wie, jak sprawnie dotrzeć do najciekawszych punktów. Jak może wyglądać taka wyprawa, przeczytasz poniżej. To prawdziwy plan wycieczki o wszystko mówiącej nazwie Perły Gran Canarii. Wykorzystaj go jako punkt wyjścia dla swojego pobytu na wyspie.

Las Palmas — zachwycające połączenie tradycji i nowoczesności

Stolica Gran Canarii i całego regionu, Las Palmas to miasto pełne odmienności. Znajduje się tutaj zarówno nowoczesna dzielnica portowa z piękną plażą Las Canteras, jak i parki z imponującymi i różnorodnymi okazami roślinności. Najstarsza część miejscowości, Vegueta, obfituje w zabytkowe domostwa. To tam znajduje się słynna Katedra Kanaryjska, Dom Kolumba czy najstarszy targ rolny. Zapachy i smaki, których doświadczysz w tym miejscu, to niezapomniane przeżycie. Świeże owoce i warzywa, pachnące i pyszne, jak nigdzie — to za tymi egzotycznymi rarytasami będziesz tęsknić po powrocie.

Arucas — degustacja rumu i zwiedzanie destylarni

Ciężki, słodkawy i aromatyczny trunek, którym raczą się prawdziwi marynarze to właśnie rum. Nie mogło go zabraknąć na wyspie położonej na oceanie! W Arucas dowiesz się, jak powstaje ten wyskokowy napój, z czym najlepiej go łączyć i… jak smakuje. Degustacja jest wpisana w plan wycieczki — od tego momentu będziesz w jeszcze lepszym humorze.

Bazylika Matki Boskiej Sosnowej w Teror

Nim wyruszysz w wysokie góry i będziesz rozkoszować się niesamowitymi widokami, czeka Cię jeszcze jeden zabytek. Bazylika Matki Bożej Sosnowej to budowla z XVIII wieku zbudowana w stylu neoklasycystycznym. To przede wszystkim tutaj pielgrzymują wierni z całych Wysp Kanaryjskich. Chwila skupienia w jej ścianach nastroi Cię na majestatyczne krajobrazy gór.

Widok z Pico de Bandama na największy krater wulkaniczny

Jak wiadomo, Gran Canaria to wyspa wulkaniczna — przypomina o tym na każdym kroku. Jej szczególne ukształtowanie terenu obfituje w wysokie, skaliste szczyty w kształcie stożków, ciemną glebę z pozostałościami magmowych głazów, a także świetnie odnajdującą się na takim podłożu, egzotyczną roślinność. Będziesz zaskoczony, jak wiele jest jej w kraterze Caldera de Bandama, oglądanym z góry. Ten punkt wycieczki wymaga specjalnego ubioru: weź ze sobą bluzę z długim rękawem, bo różnice temperatur na wyspie są znaczące. Przewodnik na pewno Ci o tym przypomni.

Plantacja aloesu, czyli Gran Canaria miejsca warte zobaczenia

Roślina uważana za remedium na dolegliwości skórne, doskonale sprawdza się w kanaryjskim klimacie, gdzie nietrudno o poparzenie słoneczne. Aloesy to sukulenty, które świetnie mają się na Gran Canarii i mogą urosnąć do naprawdę imponujących rozmiarów. Nietrudno zobaczyć ich oryginalne, czerwonawe kwiaty. Zerkniesz na nie w ich naturalnym środowisku i poznasz ich cenne właściwości.

Podsumowując

Wyspy Kanaryjskie aż proszą się o zwiedzanie — nie traktuj ich tylko jako miejsca, gdzie można do woli korzystać z uroków słońca i pięknych plaż. Ciepła woda to nie jedyny atut tej części Hiszpanii. Po przylocie możesz eksplorować ją na własną rękę, wypożyczonym samochodem, dzięki któremu odkryjesz wiele urokliwych zakątków. Warto jednak wziąć pod uwagę korzyści, jakie daje przewodnik po Gran Canarii. To on pozwoli Ci zobaczyć najpiękniejsze miejsca wyspy! Sprawdź też nasz profil na Facebook lub odwiedź stronę Simon Tours Gran Canaria. Zachęcamy też do zwiedzania wyspy z najbardziej przekrojową wycieczką lokalną jaką jest Gran Canaria Maxxx.