Zwiedzanie Gran Canaria po polsku off road JEEP Safari VIP

59,00

Nasze jeepy są wygodne i kierowcą jest polski przewodnik na Gran Canarii. W cenie wycieczki lokalnej jest odbiór z hoteli w Maspalomas, Playa del Ingles, Puerto Rico, Taurito, Bahia Feliz, San Agustin i Arguineguin. Napisz do nas na info@simontours.pl lub +34611127499 już przed przyjazdem, tak aby zarezerwować zwiedzanie atrakcji Gran Canarii bez pośpiechu, po kanaryjsku! Podaj hotel i numer telefonu, a skontaktujemy się i ustalimy co zwiedzić na Gran Canarii. Odbiór z hoteli w Las Palmas nie jest możliwy. Z Puerto Mogan za dodatkową opłatą.

Cena bazowa
Cena za osoby
Cena końcowa
Kategoria:
O naszym programie Zwiedzanie Gran Canaria VIP JEEP Safari

Wycieczka lokalna po Gran Canarii typu off road, czyli z wiatrem we włosach i po bezdrożach! Zaczynami safari jeepami od południowej, dziewiczej stronie wyspy podsuwając się w głąb wąwozu Fataga. W cenie odbiór z hotelu. Podczas wycieczki Gran Canaria odsłoni przed nami zieloną Dolinę Tysiąca Palm oraz wydmy Maspalomas. Będziecie także mieli okazję pospacerować po urokliwym miasteczku Fataga. VIP JEEP Safari Zwiedzanie Gran Canaria to niezapomniana atrakcja, która czeka na Was! To trzeba zobaczyć i przeżyć na Gran Canarii bez dwóch zdań! Przewodnik-kierowca zabierze Was do świata niedostępnego dla autokarów i masowej turystyki z przewodnika po Gran Canarii. To wycieczka lokalna, która odsłania ukryte piękno wyspy, jakiego będąc w hotelach nie znacie. Trasa przejazdu wiedzie w większości po drogach szutrowych lub górskich.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na jeep safari 

Szczegółowy program tej wycieczki lokalnej po Gran Canarii znajdziecie poniżej. Jeep odbiera Was bezpośrednio z hotelu lub najbliższego przystanku.  W cenie jeep safari jest zawarte ubezpieczenie, odbiór z hotelu oraz późniejsza “odwózka” z VIP JEEP Safari Zwiedzanie Gran Canaria. Na wycieczkę zabierzcie bluzę z długim rękawem, tak aby w razie wiatru wciąż czuć się komfortowo. Wycieczka trwa 5 godzin, a czas odbioru z hotelu podajemy Państwu na dzień przed startem jeep safari. Przewodnik-kierowca to Polak, ale każdy kierowca mówi w kilku językach i z reguły jest to angielski, niemiecki i hiszpański. Umożliwiamy płatności za wycieczki lokalne zarówno w gotówce jak i kartami płatniczymi, tak aby spełnić Wasze oczekiwania. Lunch nie jest wliczony  w cenę, jednak podczas jednego z przystanków będziecie mieli czas na lunch. Są dwie opcje do wyboru: menu z kurczakiem (plus sangria/woda) lub menu wegetariańskie – koszt 12 euro na osobę.

Dodatkowe informacje o ofercie Simon Tours

Plan wycieczki

Nasze JEEP Safari zabiera Was w podróż po dzikich górach i niedostępnych wąwozach Gran Canarii. Piękne widoki i niesamowite przeżycia gwarantowane!

Odbiór 8:30-9:00, a następnie obiad około 13.00 i powrot około 15.00 .
Opcja może zawierać wielblady – 10 euro za osobę – opcja przy większości chętnych.
Dobrze zabrać wodę i nakrycie głowy. Nie wymagane jest ubranie treckingowe, wszedzie podjezdzamy jeepem
Wąwóz Tirajana

Wąwóz znajduje się na południu Gran Canarii, w strefie Mogan i San Bartoleme de Tirajana na Wyspach Kanaryjskich. Liczy sobie prawie 76 kilometrów kwadratowych i zawiera wiele zabytków archeologicznych, botanicznych i geologicznych. Na bazie tego wąwozu zbudowano niesamowitą zaporę wodną ze znanym punktem widokowym. Rzecz, którą musisz zobaczyć, jeśli jesteś na tej wyspie. Szczyt tego wąwozu jest ograniczony pionowymi ścianami.

Zapora wodna Chira

Zbiornik retencyjny, znany również jako zapora Chira, został ukończony w 1974 roku, jako jeden z nielicznych na Gran Canarii. Jest to nasyp z glinianej skały, o maksymalnej wysokości od fundamentu sięgającej około 74 metrów i pojemności 380 000 m3. Ma swój własny przelew tunelowy, zaokrąglony bez bram, znany jako Morning Glory (oryginalna angielska nazwa nadana ozdobnym roślinom, związanym ze słodkimi ziemniakami, które mają kwiaty w kształcie trąbki i lejka). Cały obszar na zachód od tego wąwozu, z wyjątkiem wąskiego pasa przybrzeżnego, stanowi część Światowego Rezerwatu Biosfery na Gran Canarii ogłoszonego przez UNESCO.

Groty Guanchów 

Groty znajdują się w wąwozie Tirajana na końcowym odcinku na wyspie Gran Canaria. Znajdziecie tu ważne stanowisko archeologiczne, które charakteryzuje się kompleksem naturalnych jaskiń rozmieszczonych w pionowych skalnych ścianach. Tu żyły niektóre pierwotne plemiona kanaryjskie, zwane Guanczami. W tym miejscu znaleziono również wiele innych materiałów archeologicznych. Według legend była to jedna z ostatnich lokalizacji, w których przebywały kolonie prehispaniczne. W 1483 roku Gran Canaria została zdobyta przez słynnego generała Pedro de Vera. W dzisiejszych czasach to bardzo spokojna i niesamowita wycieczka po śladach dawnych mieszkańców wyspy.

Dolina 1000 Palm 

Krótka podróż do doliny Fatagi, znanej jako „Dolina 1000 Palm”, nikogo nie rozczaruje. Tajemnicza jazda sama w sobie jest tak wspaniałym doświadczeniem, że górska droga oferuje tak wiele wspaniałych widoków do podziwiania. Po widokach imponujących klifów, bujne gaje palm i drzew owocowych ciepło witają gości w drodze do najpiękniejszej wioski na wyspie. Górska wioska bielonych kanaryjskich domów z dachówkami z pomarańczowej do brązowej gliny i wąskimi brukowanymi uliczkami pomiędzy dolinami jest więcej niż oszałamiająca. Zapiera dech w piersiach. Położona w jednym z najbardziej urzekających krajobrazów naturalnych na Gran Canarii, Fataga to bardzo urocza jednodniowa ucieczka, szczególnie dla osób przebywających na wybrzeżu.

Wydmy Maspalomas (opcjonalnie przy jeździe na wielbłądach)

System wydm Maspalomas jest wyjątkowym dzikim miejscem na Wyspach Kanaryjskich ze względu na jego piękno i różnorodność ekosystemów. Jego 400 hektarów, chronionych przez rząd Wysp Kanaryjskich jako rezerwat przyrody o szczególnej wartości, obejmuje fantastyczną plażę, dynamiczny system wydm, gaj palmowy i słonawą lagunę. Mieszankę pustyni i oazy znajdziemy na południowym krańcu Gran Canarii, który otocza słynny kurort Maspalomas.

Trasa wycieczki

Fataga – Dolina 1000 Palm – Bartolome de Tirajana – groty Guanchów – zapora Chira – Mogan – punkt widokowy na wydmy Maspalomas

Jest nam niezmiernie miło, że jesteście zainteresowani naszą ofertą, w której skład wchodzą wycieczki lokalne po Gran Canarii. Jak zawsze podpowiadamy co warto zobaczyć, aby zwiedzanie było ciekawe i pozostało w Waszej pamięci na długo. Jeżeli nie wiecie jeszcze co zwiedzić, to polecamy nasze wycieczki. Wszystkie miejsca warte zobaczenia ukryliśmy w trzech programach. Zadzwoń lub napisz, bo czekamy na Ciebie info@simontours.pl lub +34611127499. Jeżeli podobało Ci się na naszej wycieczce, to wystaw nam pozytywną opinię na kanale You Tube lub profilu biura na stronie Facebook

Czas trwania

7h

Dostępność

Polska

Shopping Cart